2014. október 22., szerda

Félálomban jegyzetelés

Most, hogy modalg zh-ra kellett készülni (kellemes este 7 órai kezdettel volt ma, mert ez a tanszék nem tud emberi időben zh-t íratni :D), és most néztem vissza az 5. előadás anyagot. Arról az előadásról azt kell tudni, hogy meglehetősen fáradtan ültem bent rajta, és rólam meg azt kell tudni, hogy ilyenkor hajlamos vagyok nagyon különös dolgokat lejegyzetelni. Tehát nem az van, hogy padra fordulok és alszom, hanem nagyjából azt írom, amit kell, csak van olyan, hogy egy szónak csak a kezdőbetűje stimmel.
Ez viszont csak akkor derül ki, ha így olvasgatom, és egyre gyanúsabb, hogy az adott mondatnak nincs értelme. :D De így konkrétan látszik a jegyzetben, hogy hol készültem ki teljesen, mert végül Tomié alapján javítottam, és egyetlen definícióban egy 8-10 áthúzás van így. Az volt a holtpont... :D
De amúgy nem vészes elírások, tehát a következőt sikerült jegyzetelni (zárójelben dőlttel a megfejtés):
D része R^(n+1) tart., f:D->D (f:D->R^n) folyt. fv. kielégíti a 2. változójában a lokális Lipchitz (Lipschitz, amúgy ezt egyszer se sikerült jól leírnom :D) feltételt a (tau,kszí) eleme D probléma (pontban), ha létezikK (tau,kszí) (elsőre amúgy (t,kszí)-t írtam, de ezt még akkor javítottam) része D-nek köv.(körny.) és <(jó, ez egy nagyon csúnya L) >0, hogy ||f(t,u)-f(t,u~)|| <= L*||u-u~|| (átfirkálás) minden (t,u) (átfirkálás), (t,u~) eleme (nagyon csúnyán átírt eleme, majd átfirkálás) K(tau(nagyon csúnyán átfirkált tau, lefirkált alsóindexszel),kszí(szintén többször kihúzott, mert elsőre nem sikerült)) (t eleme R, u,u~ eleme R^n) (u,u~ erősen átcsúszott a következő sorba)

Tehát amúgy egészen tisztességesen jegyzeteltem, csak teljesen használhatatlanul. ^^ És ekkor még jön az hozzá, amikor megkérdezik másik oldalamról, hogy azt a bácsit, akiről elnevezték a következő tételt, most hogy hívják, és nem tudod, mert egyrészt próbáltál koncentrálni arra, hogy harmadszor ne t-t írj tau helyett, másrészt kiolvashatatlan szegény Lindelöf neve a táblán.